Sprawozdanie merytoryczne

Sprawozdanie merytoryczne z działalności  klubu

UKS Gedanensis Gdańsk za rok 2019

W minionym roku nasz Klub kontynuował swoją dotychczasową działalność opartą na szkoleniu dzieci i młodzieży oraz organizacji turniejów szachowych. Klub prowadzi zajęcia w trzech grupach szkoleniowych (poziom 1000-1200, 1400-1600 i 1600-2000). Zajęcia odbywają się raz w tygodniu po dwie godziny zegarowe. Aktualnie regularnie uczęszcza na zajęcia 25 zawodników.

Jeżeli chodzi o organizowane przez nas turnieje, to odbyły się ich dwa: Turniej Szachowy MIKOSZEWO 2019 zaś sztandarową imprezą był VIII Międzynarodowy Turniej Szachowy Pamięci Marii Trafalskiej, który rozegrany został w październiku i zgromadził na starcie 123 zawodników z Polski i Rosji. Turniej został rozegrany w Hotelu Mercure Gdańsk Posejdon w przestronnej sali konferencyjnej.

Zorganizowaliśmy w czasie wakacji obóz szachowy w Mikoszewie, który spełnił oprócz funkcji szkoleniowej, także funkcję integracyjną i wypoczynkową. Został zorganizowany weekendowy wyjazd integracyjno-szkoleniowy do Cetniewa.

Klub wsparł finansowo naszych zawodników, którzy brali udział w następujących turniejach szachowych:

  1. VII Międzynarodowy Festiwal Szachowy „Gwiazda Północy” – 10-16.02.2019 Jastrzębia Góra – 200 zł.
  2. Indywidulane Mistrzostwa Polski Młodzików do lat 10 – 24.02.-03.03.2019 Szklarska Poręba – 800 zł.
  3. Wyjazd szkoleniowy do Cetniewa – 23-26.06.2019 Władysławowo – 800 zł.
  4. XXVI Międzynarodowy Turniej Szachowy Kowalewo Pomorskie 10-16.07.2019 – 260 zł.
  5. Wyjazd na obóz szachowy w Mikoszewie 24-31.08.2019 – 350 zł.
  6. Wyjazd szkoleniowy do Cetniewa 13-15.09.2019 – 750 zł.
  7. Wyjazd na Półfinały Mistrzostw Polski Juniorów w Jastrzębiej Górze 22-28.09.2019 – 200 zł.
  8. VIII Międzynarodowy Turniej Szachowy Pamięci Marii Trafalskiej, Gdańsk 12.10.2019 – 300 zł.

Uczniowski Klub Sportowy GEDANENSIS Gdańsk dofinansował zawodników, którzy brali udział w imprezach szachowych oraz wsparł organizację turniejów w 2019 roku kwotą 3660 złotych.

Prowadzimy stronę w internecie pod adresem: www.szachy.gda.pl, którą aktualizujemy na bieżąco.

Na koniec przedstawię największe osiągnięcia naszego Klubu w minionym roku:

W naszym klubie UKS Gedanensis wyróżniamy pięciu czołowych juniorów, każdy z nich wyraził chęć zgłoszenia do kadry Pomorza. Ich osiągnięcia prezentują się następująco:

Jakub Liśkiewicz

  • Brązowy Medalista Mistrzostw Polski w Szachach Błyskawicznych do lat 10
  • Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików miejsce 2
  • Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Miejsce 1

Jan Migacz

  • Turniej Mikoszewo 2019 miejsce 1 i uzyskanie normy na II kategorię

Jaromir Jagodziński

  • Eliminacje Strefowe do MP Miejsce 3
  • Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Miejsce 5
  • Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Miejsce 3
  • VII Międzynarodowy Festiwal Szachowy Gwiazda Północy Grupa Open 4,5/9 (zysk rankingowy +142)
  • VII Festiwal Szachowy „Bursztynowe Wybrzeże” 2019 Grupa A 4/9 (zysk rankingowy +26)
  • Otwarte Mistrzostwa Pomorza o Puchar Solidarności 3,5/9 (zysk rankingowy +90)

Jakub Zieliński

  • Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Miejsce 1

Alicja Żurek-Urbańska

  • Eliminacje Strefowe do MP Miejsce 1
  • Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Miejsce 3

Nasz klub szkoli w sumie 47 juniorów z czego pozostali osiągnęli następujące sukcesy:

Małogrzata Rodzik

  • Puchar Burmistrza Miasta Pruszcza Gdańskiego Miejsce 2 w kategorii dziewcząt do lat 16.

Paweł Ulko

  • VII Festiwal szachowy “Bursztynowe Wybrzeże” 2019 Grupa C – Norma na V kategorie

Dodatkowo nasi juniorzy reprezentowali barwy klubowe grając w Igrzyskach Dzieci i Młodzieży oraz Igrzyskach Dzieci zajmując odpowiednio miejsca 1 w Mistrzostwa Gdańska Igrzysk Dzieci i Młodzieży w Szachach Drużynowych i 2 w Mistrzostwach Gdańska Igrzysk Dzieci w Szachach Drużynowych.

Klub UKS Gedanensis Gdańsk brał udział w zawodach III oraz IV Ligi Seniorów na Pomorzu.

Sprawozdanie merytoryczne z działalności  klubu

UKS Gedanensis Gdańsk za rok 2018

W minionym roku nasz Klub kontynuował swoją dotychczasową działalność opartą na szkoleniu dzieci i młodzieży oraz organizacji turniejów szachowych. Klub prowadzi zajęcia w trzech grupach szkoleniowych (poziom 1000-1200, 1400-1600 i 1600-2000). Zajęcia odbywają się raz w tygodniu po dwie godziny zegarowe. Aktualnie regularnie uczęszcza na zajęcia 34 zawodników.

Jeżeli chodzi o organizowane przez nas turnieje, to odbyły się ich trzy:  Szachowy Turniej Przyszłych Mistrzów, Turniej Szachowy OSTRZYCE 2018 zaś sztandarową imprezą był VII Międzynarodowy Turniej Szachowy Pamięci Marii Trafalskiej, który rozegrany został w październiku i zgromadził na starcie 121 zawodników z Polski i Rosji. Turniej został rozegrany w Hotelu Mercure Gdańsk Posejdon w przestronnej sali konferencyjnej.

Zorganizowaliśmy w czasie wakacji obóz szachowy w Ostrzycach, który spełnił oprócz funkcji szkoleniowej, także funkcję integracyjną i wypoczynkową. Zostały zorganizowany weekendowy wyjazd integracyjno-szkoleniowe do Cetniewa.

Klub wsparł finansowo naszych zawodników, którzy brali udział w następujących turniejach szachowych:

  1. VI Międzynarodowy Festiwal Szachowy „Gwiazda Północy” – Juniorzy do lat 10 28.01.-03.02.2018 Jastrzębia Góra – 200 zł.
  2. Turniej Szachowy Przyszłych Mistrzów 17-18.02.2018 Kowale – 300 zł.
  3. Mistrzostwa Polski Młodzików do lat 10 24.02.-04.03.2018 Chrusty – 840 zł.
  4. Indywidualny Puchar Polski do lat 8 chłopców 01-06.05.2018 Poronin – 300 zł.
  5. Turniej Szachowy OSTRZYCE 2018 23-30.06.2018 Ostrzyce – 800 zł.
  6. XXV Międzynarodowy Turniej Szachowy 10-16.07.2018 Kowalewo Pomorskie – 150 zł.
  7. Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych 10-12.08.2018 Wrocław – 300 zł.
  8. Eliminacje Strefowe do Finałów Mistrzostw Polski Juniorów 23-30.09.2018 Okoniny Nadjeziorne – 400 zł.
  9. Wyjazd Szkoleniowy do Cetniewa 28-30.09.2018 – 800 zł.
  10. XXI Kętrzyński Festiwal Szachowy 27-30.12.2018 – 100 zł.

Uczniowski Klub Sportowy GEDANENSIS Gdańsk dofinansował zawodników, którzy brali udział w imprezach szachowych oraz wsparł organizację turniejów w 2018 roku kwotą 4190 złotych.

Prowadzimy stronę w internecie pod adresem: www.szachy.gda.pl, którą aktualizujemy na bieżąco.

Na koniec przedstawię największe osiągnięcia naszego Klubu w minionym roku z podziałem na sukcesy juniorów oraz seniorów:

W naszym klubie UKS Gedanensis wyróżniamy trzech czołowych juniorów, z czego dwóch wyraziło chęć zgłoszenia do kadry Pomorza, ich osiągnięcia prezentują się następująco:

 Jakub Liśkiewicz:

  • 3 miejsce w Noworocznym Turnieju Szachowym w Gdańsku (styczeń 2018)
  • 2 miejsce w Turnieju Przyszłych Mistrzów (luty 2018)
  • 39 miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików do lat 10 (marzec 2018)
  • Finalista Mistrzostw Polski Juniorów w grupie C10 (Luty 2018)
  • 2 miejsce w Turnieju Ostrzyce 2018 OPEN B (II kategoria szachowa) (Czerwiec 2018)
  • 1 miejsce w 54. Międzynarodowym Festiwalu Szachowym im. Akiby Rubinsteina OPEN E (pierwsza norma na I kategorię szachową) (Sierpień 2018)
  • 4 miejsce w Eliminacjach Strefowych do Finałów Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzików C9 (awans do Mistrzostw Polski C10 2019) (Wrzesień 2018)
  • 2 miejsce w XXI Kętrzyńskim Festiwalu Szachowym OPEN B (druga norma na I kategorię szachową) (Grudzień 2018)

Jaromir Jagodziński:

  • 3 miejsce w Mistrzostwach Gdyni Juniorów w Szachach Szybkich w Grupie Open (marzec 2018)
  • 2 miejsce w Trzecim Miejskim Turnieju o Puchar Familijnego Gdańska – chłopcy do lat 8 (maj 2018)
  • 3 miejsce w Mistrzostwach Województwa Pomorskiego Juniorów do lat 9 (czerwiec 2018)
  • 16 miejsce – Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach Szybkich – grupa do lat 8 (sierpień 2018)
  • 28 miejsce – Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach Błyskawicznych – grupa do lat 8 (sierpień 2018)
  • 2 miejsce – Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Juniorów w Szachach Błyskawicznych – grupa do lat 8 (listopad 2018)
  • 1 miejsce – Mikołajkowy Turniej w Kościerzynie (grudzień 2018)

Jakub Zieliński:

  • 1 miejsce w Trzecim Miejskim Turnieju o Puchar Familijnego Gdańska – chłopcy do lat 8 (maj 2018)
  • 1 miejsce w VII Miedzynarodowym Turnieju Szachowym Pamięci Marii Trafalskiej- grupa do lat 8 20.X.2018
  • 2 miejsce VI Międzynarodowy Festiwal Szachowy „Gwiazdy Północy” kategoria junior do lat 8 28.01-03.02.2018
  • 2 miejsce w XX Otwartym szachowym Turnieju Kopernikowskim- chłopcy z rocznika 2010 i młodsi

Nasz klub szkoli w sumie 51 juniorów z czego pozostali osiągnęli następujące sukcesy:

Marcin Kołyszko – 1 miejsce – Jesienny Turniej na Zaspie (październik 2018)

Mikołaj Pielak – 3 miejsce Ostrzyce 2018 – Grupa B (czerwiec 2018) norma na II kategorię szachową

Małgosia Rodzik – 2 miejsce Mistrzostwa Wojewódzkie Juniorów – dziewczęta do lat 15 (czerwiec 2018)

Stsipan Mikhnevich:

  • 5 miejsce – Turniej o Gdańską Koronę w Gdańsku (marzec 2018) norma na III kategorię szachową
  • 1 miejsce – Ostrzyce 2018 – grupa C (czerwiec 2018)

Ludwik Lewandowski (5 lat):

  • 14 miejsce – Gdański Festiwal Szachowy (listopad 2018) norma na V kategorię

Dodatkowo nasi juniorzy reprezentowali barwy klubowe grając w gimnazjalnych w drużynowych mistrzostwach Gdańska.

– Gimnazjum Gedanensis Gdańsk  – I miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Igrzysk Dzieci i Młodzieży w Gdańsku i II miejsce w Igrzyskach Dzieci i Młodzieży w Województwie Pomorskim w składzie Mikołaj Pielak, , Marcin Kołyszko, Jakub Kownacki, Małgorzata Rodzik. (Wszyscy są członkami klubu UKS Gedanensis Gdańsk).

Sukcesy seniorów klubu UKS Gedanensis wyglądają następująco:

3 miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Województwa Pomorskiego Seniorów – IV Liga i awans do III Ligi Seniorów

Paweł Kaczanowski:

  • 4 miejsce – Turniej Zima 2018 w Gdyni (marzec 2018) zdobycie normy na I kategorię
  • 2 miejsce – Sylwestrowy Turniej w Gdyni (grudzień 2018)

Konrad Zieliński – 2 miejsce – Turniej Zima 2018 w Gdyni (marzec 2018)

Piotr Poniewierski:

  • 1 miejsce – Turniej Zima 2018 w Gdyni (marzec 2018)
  • 3 miejsce – Klukom Chess 2018 w Choszczno (sierpień 2018)

Patryk Maciejewski

  • 3 miejsce – Turniej o Gdańską Koronę w Gdańsku (marzec 2018) norma na III kategorię

Kamil Szproncel

  • 3 miejsce – Turniej o Gdańską Koronę w Gdańsku (marzec 2018) norma na III kategorię
  • 2 miejsce – Mikołajkowy Turniej w Kościerzynie (grudzień 2018) norma na II kategorię

Sprawozdanie merytoryczne z działalności  klubu

UKS Gedanensis Gdańsk za rok 2017

 

W minionym roku nasz Klub kontynuował swoją dotychczasową działalność opartą na szkoleniu dzieci i młodzieży oraz organizacji turniejów szachowych. Klub prowadzi zajęcia w trzech grupach szkoleniowych (poziom 1000-1200, 1400-1600 i 1600-2000). Zajęcia odbywają się raz w tygodniu po dwie godziny zegarowe. Aktualnie regularnie uczęszcza na zajęcia 21 zawodników.

Jeżeli chodzi o organizowane przez nas turnieje, to odbyły się ich trzy: Wojewódzki Turniej Szachowy Przyszłych Mistrzów, Turniej Szachowy OSTRZYCE 2017 zaś sztandarową imprezą był VI Międzynarodowy Turniej Szachowy Pamięci Marii Trafalskiej, który rozegrany został w październiku i zgromadził na starcie 120 zawodników z Polski i Rosji. Turniej został rozegrany w Hotelu Mercure Gdańsk Posejdon w przestronnej sali konferencyjnej.

Zorganizowaliśmy w czasie wakacji obóz szachowy w Ostrzycach, który spełnił oprócz funkcji szkoleniowej, także funkcję integracyjną i wypoczynkową. Zostały zorganizowane dwa weekendowe wyjazdy integracyjno-szkoleniowe do Cetniewa.

Klub wsparł finansowo naszych zawodników, którzy brali udział w następujących turniejach szachowych:

1. Szkolne Indywidualne Mistrzostwa Polski w Szachach do lat 7 08-15.01.2017 Poronin – 200 zł.

2. V Międzynarodowy Festiwal Szachowy „Gwiazda Północy” – Juniorzy do lat 10 22-28.01.2017 Jastrzębia Góra – 200 zł.

3. Turniej „Przyszłych Mistrzów” 18-19.02.2017 Kowale – 100 zł.

4. Mistrzostwa Polski Młodzików do lat 8 29.04.-03.05.2017 Szczyrk – 200 zł.

5. Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 7 15-18.06.2017 Poronin – 315 zł.

6. Obóz szachowy w Ostrzycach 24.06.-01.07.2017 – 3000 zł.

7. XXIV Międzynarodowy Turniej Szachowy w Kowalewie Pomorskiem 10-16.07.2017 – 220 zł.

8. Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 8 w Szachach Szybkich Wrocław 06-08.08.2017 – 305 zł.

9. 53. Międzynarodowy Festiwal Szachowy im. Akiby Rubinsteina Polanica Zdrój 18-27.08.2017 – 200 zł. (Konrad Zieliński)

10. VI Międzynarodowy Turniej Szachowy Pamięci Marii Trafalskiej Gdańsk 14.10.2017 – 1050 zł.

11. Wyjazd Szkoleniowy do Cetniewa 27-29.10.2017 – 1700 zł.

12. 36. Międzynarodowy Memoriał Ludwika Zamenhofa Białystok 27-31.12.2017 – 200 zł. (Konrad Zieliński)

Uczniowski Klub Sportowy GEDANENSIS Gdańsk dofinansował zawodników, którzy brali udział w imprezach szachowych oraz wsparł organizację turniejów w 2017 roku kwotą 7690 złotych.

Prowadzimy stronę w internecie pod adresem: www.szachy.gda.pl, którą aktualizujemy na bieżąco.

Na koniec przedstawię największe osiągnięcia naszego Klubu w minionym rokuz podziałem na sukcesy juniorów oraz seniorów:

W naszym klubie UKS Gedanensis wyróżniamy trzech czołowych juniorów, którzy zostali zgłoszeni do kadry pomorza, ich osiągnięcia prezentują się następująco:

Jakub Liśkiewicz:

–    3 miejsce w Mistrzostwach Województwa Pomorskiego w Szachach do lat 8 (kwiecień 2017)

–    2 miejsce w Szachowym Turnieju w Galerii Alfa Centrum w Gdańsku grupa do lat 8 (maj 2017)

–    73 miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików do lat 8 (maj 2017)

–    4 miejsce w Mistrzostwach Województwa Pomorskiego Juniorów w grupie do lat 9 (czerwiec 2017)

–    28 miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików w Szachach Szybkich grupa C8 (sierpień 2017)

–    7 miejsce w Eliminacjach Strefowych do Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzików PO-KP (wrzesień 2017)

–    2 miejsce w VI Międzynarodowym Turnieju Szachowym Pamięci Marii Trafalskiej  grupa do lat 8 (październik 2017)

–    7 miejsce w Półfinale Mistrzostw Polski Juniorów do lat 9, awans do Mistrzostw Polski Juniorów w Szachach Klasycznych (listopad 2017)

–    4 miejsce w Jesiennym Turnieju o Puchar Burmistrza Pruszcza turniej C do lat 8 (listopad 2017)

Jaromir Jagodziński:

–     2 miejsce w Szkolnych Indywidualnych Mistrzostwach Polski w Szachach C-7 (styczeń 2017)

–    1 miejsce w V Międzynarodowym Festiwalu Szachowym „Gwiazda Północy” w grupie juniorów do lat 8 (styczeń 2017)

–    2 miejsce w Mistrzostwach Województwa Pomorskiego w Szachach do lat 8 (kwiecień 2017)

–    57 miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików do lat 8 (maj 2017)

–    8 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów do Lat 7 (czerwiec 2017)

–    4 miejsce w XVIII Otwartym Turnieju Szachowym o „Puchar Stolema” grupa B (czerwiec 2017)

–    Występy w turniejach MetLife Warsaw Najdorf Chess Festival grupa C i grupa D (lipiec 2017)

–    34 miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików w Szachach Szybkich grupa C8 (sierpień 2017)

–    10 miejsce w Eliminacjach Strefowych do Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzików PO-KP (wrzesień 2017)

–    3 miejsce w VI Międzynarodowym Turnieju Szachowym Pamięci Marii Trafalskiej  grupa do lat 8 (październik 2017)

Jakub Zieliński:

–    1 miejsce Grand Prix Kowale chłopcy do lat 12 18.11.2017

–    1 miejsce- VII Mikołajkowy Turniej Szachowy Rady Dzielnicy Ujeścisko-Łostowice chłopcy do lat 8 09.12.2017

–    1 miejsce- XVII Wojewódzki Szachowy Memoriał Danuty Widuch chłopcy do lat 8 4.03.2017

–    2 miejsce- XXVI Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Szemud kategoria do lat 8 03.12.2017

–    2 miejsce- Mistrzostwa Województwa Pomorskiego do lat 7 w kategorii chłopcy 27.05.2017

–    2 miejsce II Grand Prix Juniorów kategoria chłopcy do lat 8

–    2 miejsce- V międzynarodowy Festiwal Szachowy „Gwiazda Północy” chłopcy do lat 8 22-28.01.2017

–    2 miejsce- XVI Mistrzostwach Powiatu Kartuskiego w Szachach w kategorii młodzików-chłopcy 07.10.2017

–    3 miejsce- Jesienny Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Pruszcza Gdańskiego w kategorii chłopców do lat 8-25.11.2017.

–    3 miejsce- Grand Prix Kowale 2017 18.11.2017

–    3 miejsce w Turnieju Lutowym w Skoczku kategoria chłopcy do lat 7 11.02.2017

Nasz klub szkoli w sumie 51 juniorów z czego pozostali osiągnęli następujące sukcesy:

–    Stanisław Ławrynowicz – 2 miejsce Zimowy Turniej Szachowy Grupa 1600-1700 Gdańsk 10.12.2017,

–    Mikołaj Pielak – 1 miejsce Ostrzyce 2017 – Grupa B 26.06-01.07.2017

–    Stanisław Ławrynowicz – 2 miejsce Ostrzyce 2017 – Grupa B 26.06-01.2017

–    Krzysztof Knap – 3 miejsce Ostrzyce 2017 – Grupa B 26.06-01.2017

–    Małgosia Rodzik – 1 miejsce Mistrzostwa Wojewódzkie Juniorów – dziewczęta do lat 13 11.06.2017

Dodatkowo nasi juniorzy reprezentowali barwy klubowe grając w reprezentacjach szkół podstawowych oraz gimnazjalnych w drużynowych mistrzostwach Gdańska.

– Gimnazjum Gedanensis Gdańsk  – I miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Szkół Gimnazjalnych w składzie Mikołaj Pielak, Mikołaj Wojciechowski, Marcin Kołyszko, Małgorzata Rodzik. (Wszyscy są członkami klubu UKS Gedanensis Gdańsk

– Szkoła Podstawowa Gedanensis Gdańsk – II miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Szkół Podstawowych w składzie w barwach klubu wystąpiło trzech naszych juniorów: Szymon Wojciechowski, Krzysztof Knap, Stefan Michniewicz.

Sukcesy seniorów klubu UKS Gedanensis wyglądają następująco:

2 miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Województwa Pomorskiego Seniorów – IV Liga

Paulina Piepiórka – 15 miejsce Akademickie Mistrzostwa Polski Kobiet 20-21.01.2017

Piotr Maciaszek – 2 miejsce Szachowa Majówka – Grupa A 13-14.05.2017

Piotr Poniewierski:

–        2 miejsce – II Czernikowski Festiwal Szachowy – Grupa A 16-17.09.2017

–        1 miejsce – Wiosna 2017 Klub Marynarki Wojennej Gdynia 12-21.05.2017

–        1 miejsce – Zimna 2017 Klub Marynarki Wojennej Gdynia 10-19.12.2017

Radosław Rycyk

–         1 miejsce II Otwarte Mistrzostwa Marynarki Wojnnej Gdynia 20-29.10.2017

–         2 miejsce Ostrzyce 2017 – Grupa A 2017 24.06.-01.07.2017

Sprawozdanie merytoryczne z działalności  klubu

UKS Gedanensis Gdańsk za rok 2016

W minionym roku nasz Klub kontynuował swoją dotychczasową działalność opartą na szkoleniu dzieci i młodzieży oraz organizacji turniejów szachowych. Klub prowadzi zajęcia w trzech grupach szkoleniowych (poziom 1000-1200, 1400-1600 i 1600-2000). Zajęcia odbywają się raz w tygodniu po dwie godziny zegarowe. Aktualnie regularnie uczęszcza na zajęcia 19 zawodników.

Jeżeli chodzi o organizowane przez nas turnieje, to odbyło się ich pięć: Wojewódzki Turniej Szachowy Przyszłych Mistrzów, Wojewódzki Turniej Szachowy WIOSNA 2016, Otwarte Mistrzostwa Klubu UKS Gedanensis Gdańsk, Turniej Szachowy MIKOSZEWO 2016 zaś sztandarową imprezą był V Międzynarodowy Turniej Szachowy Pamięci Marii Trafalskiej, który rozegrany został w październiku i zgromadził na starcie 121 zawodników z Polski, Rosji i Ukrainy.. Turniej został rozegrany w Hotelu Mercure Gdańsk Posejdon w przestronnej sali konferencyjnej.

Zorganizowaliśmy w czasie wakacji obóz szachowy w Mikoszewie, który spełnił oprócz funkcji szkoleniowej, także funkcję integracyjną i wypoczynkową. Zostały zorganizowane dwa weekendowe wyjazdy integracyjno-szkoleniowe do Cetniewa i Ostrzyc.

Klub wsparł finansowo naszych zawodników, którzy brali udział w następujących turniejach szachowych: Mistrzostwa Polski Juniorek do lat 12 (Małgorzata Rodzik), Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 6 (Jaromir Jagodziński), Szachowe Mistrzostwa Najmłodszych do lat 6 (Jaromir Jagodziński), XXIII Międzynarodowy Turniej Szachowy w Kowalewie Pomorskiem (Konrad Zieliński), Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych (Małgorzata Rodzik, Jaromir Jagodziński, Konrad Zieliński), XXVII Międzynarodowy Festiwal Szachowy Memoriał Józefa Kochana (Konrad Zieliński), 52. Międzynarodowy Festiwal Szachowy im. Akiby Rubinsteina (Konrad Zieliński, Paweł Kaczanowski, Radosław Rycyk). Ponadto, każdy członek klubu UKS Gedanensis Gdańsk otrzymał dofinansowanie na dwa wyjazdy weekendowe oraz obóz szachowy w Mikoszewie.

Prowadzimy stronę w internecie pod adresem: www.szachy.gda.pl, którą aktualizujemy na bieżąco.

Na koniec przedstawię największe osiągnięcia naszego Klubu w minionym roku:

* Drużynowe Mistrzostwa Województwa Pomorskiego – IV Liga

III Miejsce

* Otwarte Mistrzostwa Klubu UKS Gedanensis Gdańsk – Gdańsk 08-17.04

I  miejsce Konrad Zieliński

* Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Juniorów do lat 7 – Gdynia 09.04

I miejsce Jaromir Jagodziński

* Wojewódzki Turniej Szachowy „WIOSNA 2016” – Gdańsk 09-10.04

Grupa A – II miejsce Mieszko Augustenowicz

* Szachowe Międzynarodowe Mistrzostwa Najmłodszych do lat 6 – Poronin 03-06.05

I miejsce Jaromir Jagodziński

* Szachowy Weekend w Galerii Alfa Centrum Juniorzy do lat 8 – Gdańsk 22.05

III miejsce Jaromir Jagodziński

* Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 6 – Suchedniów 26-29.05

IV miejsce Jaromir Jagodziński

* Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Juniorek do lat 15 – Gdynia 11.06

III miejsce Małgorzata Rodzik

* Turniej Szachowy MIKOSZEWO 2016 – Mikoszewo 25.06-02.07

I miejsce Paweł Kaczanowski

* Turniej Szachowy Galerii NEPTUN – Starogard Gdański 04.09

IV miejsce Konrad Zieliński

* Półfinały Mistrzostw Polski Juniorek do lat 13 – Fojutowo 17-24.09

II miejsce Małgorzata Rodzik

* V Turniej Szachowy „ O Gdańską Koronę” – Gdańsk 01-02.10

Grupa 1400 – II miejsce Szymon Wojciechowski

* V Międzynarodowy Turniej Szachowy Pamięci Marii Rafalskiej – Gdańsk 15.10

Juniorzy do lat 12 – I miejsce Paweł Falc

* Turniej Przyszłych Arcymistrzów – Gdańsk 19.11-04.12

I miejsce Konrad Zieliński

* XIX Otwarty Turniej Szachowy „Siedmiu Gwiazd” – Kartuzy 19.11

Grupa 2008 i młodsi – III miejsce Jakub Liśkiewicz

* Turniej dla dzieci do lat 10 – Tczew 26.11

II miejsce Jaromir Jagodziński

* Zimowy Turniej Szachowy – Gdańsk 03.12

Grupa 1000 – II miejsce Jakub Zieliński

* Zimowy Turniej Szachowy – Gdańsk 04.12

Grupa 1100-1250 – III miejsce Jakub Zieliński

Sprawozdanie merytoryczne z działalności  klubu

UKS Gedanensis Gdańsk za rok 2015

 

W minionym roku nasz Klub kontynuował swoją dotychczasową działalność opartą na szkoleniu dzieci i młodzieży oraz organizacji turniejów szachowych. Klub prowadzi zajęcia w trzech grupach szkoleniowych (poziom 1000-1200, 1400-1600 i 1600-2000). Zajęcia odbywają się raz w tygodniu po dwie godziny zegarowe. Aktualnie regularnie uczęszcza na zajęcia 19 zawodników.

Jeżeli chodzi o organizowane przez nas turnieje, to odbyły się cztery: Wojewódzki Turniej Szachowy Przyszłych Mistrzów, Wojewódzki Turniej Szachowy WIOSNA 2015, Wojewódzki Turniej Szachowy z okazji DNIA DZIECKA, zaś sztandarową imprezą był IV Międzynarodowy Turniej Szachowy Pamięci Marii Trafalskiej, który rozegrany został w październiku i zgromadził na starcie 124 zawodników z Polski, Rosji i Białorusi.. Turniej został rozegrany w Hotelu Orbis Posejdon w przestronnej sali konferencyjnej, dzięki czemu wszyscy zawodnicy grali w jednym pomieszczeniu i został podniesiony prestiż turnieju.

Zorganizowaliśmy w czasie wakacji wyjazd do Szklarskiej Poręby na VIII Międzynarodowy Turniej Szachowy „Sudety 2015”, który spełnił oprócz funkcji szkoleniowej (możliwość konfrontacji z innymi zawodnikami z całej Polski), także funkcję integracyjną i wypoczynkową. Jesienią zostały zorganizowane dwa weekendowe wyjazdy integracyjno-szkoleniowe do Wieżycy.

Prowadzimy stronę w internecie pod adresem: www.szachy.gda.pl, którą aktualizujemy na bieżąco.

Na koniec przedstawię największe osiągnięcia naszego Klubu w minionym roku:

* Wojewódzki Noworoczny Turniej Szachowy – Gdańsk 17-18.01

Grupa 1400 – IV miejsce Małgorzata Rodzik

* Wojewódzki Turniej Szachowy Przyszłych Mistrzów – Kowale 24-25.01

Grupa B – IV miejsce Piotr Maciaszek

Grupa C – I miejsce Paweł Kowalski

* Wojewódzki „LOTOS” Noworoczny Otwarty Turniej Szachowy – Gdańsk 31.01

IV miejsce Piotr Poniewierski

* Wojewódzki Turniej Szachowy „WIOSNA 2015” – Kowale 18-19.04

Grupa B – III miejsce Piotr Maciaszek

* Wojewódzki Turniej Szachowy z okazji „DNIA DZIECKA” – Gdańsk 30-31.05

Grupa B – I miejsce Jakub Kownacki, III miejsce Piotr Maciaszek

* Wojewódzki Turniej Szachowy „ O Gdańską Koronę” – Gdańsk 13-14.06

Grupa 1400 – II miejsce Marcin Kołyszko

* Międzynarodowy Turniej Szachowy „SUDETY 2015” – Szklarska Poręba 28.06-05.07

Grupa B – IX miejsce Małgorzata Rodzik

* Ogólnopolski Turniej Błyskawiczny „Bursztynowe Wybrzeże” – Mikoszewo 28.08

IV miejsce Konrad Zieliński

* Wojewódzki Turniej Powitanie Szachowego Sezonu – Gdańsk 12-13.09

Grupa 1400 – I miejsce Małgorzata Rodzik

* Półfinały Mistrzostw Polski Juniorek do lat 11 – Władysławowo 19-26.09

IV miejsce Małgorzata Rodzik

* IV Międzynarodowy Turniej Szachowy Pamięci Marii Rafalskiej – Gdańsk 17.10

Grupa do lat 11 – VIII miejsce Paweł Falc

* Otwarty Międzypokoleniowy Turniej Szachowy – Gdańsk 07.11

II miejsce Konrad Zieliński

* Gdański Festiwal Szachowy – Gdańsk 28-29.11

Grupa 1400 – V miejsce Mikołaj Wojciechowski

Sprawozdanie merytoryczne z działalności 

klubu UKS Gedanensis Gdańsk za rok 2014

 

     W minionym roku nasz Klub kontynuował swoją dotychczasową działalność opartą na szkoleniu dzieci i młodzieży oraz organizacji turniejów szachowych. Klub prowadzi zajęcia w trzech grupach szkoleniowych (poziom 1000-1200, 1400-1600 i 1600-2000). Zajęcia odbywają się raz w tygodniu po dwie godziny zegarowe. Aktualnie regularnie uczęszcza na zajęcia 21 zawodników.

Jeżeli chodzi o organizowane przez nas turnieje, to odbyły się cztery: Wojewódzki Turniej Szachowy Przyszłych Mistrzów, Wojewódzki Turniej Szachowy WIOSNA 2014, Wojewódzki Turniej Szachowy z okazji DNIA DZIECKA, zaś sztandarową imprezą był III Międzynarodowy Turniej Szachowy Pamięci Marii Trafalskiej, który rozegrany został w październiku i zgromadził na starcie 108 zawodników z Polski i Rosji. Turniej został rozegrany w Hotelu Marina w przestronnej sali konferencyjnej, dzięki czemu wszyscy zawodnicy grali w jednym pomieszczeniu i został podniesiony prestiż turnieju.

Zorganizowaliśmy w czasie wakacji wyjazd do Łazów na X Międzynarodowy Turniej Szachowy „Perła Bałtyku”, który spełnił oprócz funkcji szkoleniowej (możliwość konfrontacji z innymi zawodnikami z całej Polski), także funkcję integracyjną i wypoczynkową. Jesienią został zorganizowany weekendowy wyjazd integracyjno-szkoleniowy.

Prowadzimy stronę w internecie pod adresem: www.szachy.gda.pl, którą aktualizujemy na bieżąco.

Na koniec przedstawię największe osiągnięcia naszego Klubu w minionym roku:

*. Wojewódzki Turniej Szachowy Przyszłych Mistrzów – Kowale 15-16.02

Grupa Open – IV Mateusz Szymanowski

Grupa B – III Piotr Maciaszek

*. Finalista Mistrzostw Polski Młodzików – Jastrzębia Góra 02-09.03

Paweł Falc

*. Wojewódzki Turniej Szachowy „Wiosna 2014” – Gdańsk 12-13.04

Grupa B – I Mateusz Mroczka

Grupa C – I Jakub Kownacki, III Wiktor Grzywacz

*. Indywidualne Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Juniorów do lat 11

Pruszcz Gd. 14-15.06,  VIII Paweł Falc

*. Indywidualne Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Juniorek do lat 11

Pruszcz Gd. 14-15.06,  VI Małgorzata Rodzik

*. X Międzynarodowy Festiwal Szachowy „Perła Bałtyku” – Łazy 29.06-08.07

Grupa B VI Mateusz Szymanowski

Grupa C IX Konrad Zieliński

*. III Międzynarodowy Turniej Szachowy Pamięci Marii Trafalskiej do lat 10 – Gdańsk 18.10

IV  Paweł Falc

*. XI Turniej Szachowy Pamięci Jerzego Ossorya Cierpickiego – Pruszcz Gd. 07.12

I  Paweł Falc

*. Gdański Festiwal Szachowy – Gdańsk 13-14.12

II Paweł Falc

Sprawozdanie merytoryczne z działalności  klubu

UKS Gedanensis Gdańsk za rok 2013

 

     W minionym roku nasz Klub kontynuował swoją dotychczasową działalność opartą na szkoleniu dzieci i młodzieży oraz organizacji turniejów szachowych. Klub prowadzi zajęcia w czterech grupach szkoleniowych (poziom 1000, 1200, 1400-1600 i 1600-2000). Zajęcia odbywają się raz w tygodniu po dwie godziny zegarowe. Aktualnie regularnie uczęszcza na zajęcia 25 zawodników.

     Jeżeli chodzi o organizowane przez nas turnieje, to odbyły się trzy: Wojewódzki Turniej Szachowy WIOSNA 2013, Wojewódzki Turniej Szachowy LATO 2013, zaś sztandarową imprezą był II Międzynarodowy Turniej Szachowy Pamięci Marii Trafalskiej, który rozegrany został w październiku i zgromadził na starcie 107 zawodników z Polski i Rosji.

     Wystawiliśmy dwie drużyny do Drużynowych Mistrzostw Województwa Pomorskiego Seniorów. 

     Prowadzimy stronę w internecie pod adresem: www.szachy.gda.pl, którą poprawiliśmy i nadaliśmy jej bardziej czytelny wygląd.

     Zorganizowaliśmy w czasie wakacji wyjazd do Łazów na IX Międzynarodowy Turniej Szachowy „Perła Bałtyku”, który spełnił oprócz funkcji szkoleniowej (możliwość konfrontacji z innymi zawodnikami z całej Polski), także funkcję integracyjną i wypoczynkową. Jesienią został zorganizowany weekendowy wyjazd integracyjno-szkoleniowy.

     Na koniec przedstawię największe osiągnięcia naszego Klubu w minionym roku:

* Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Juniorów do lat 13 (Gdynia) I miejsce –

   Igor Szymanowski

* Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Juniorek do lat 9 (Gdynia) III miejsce –

    Małgorzata Rodzik

* Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Juniorów do lat 15 (Gdynia) VI miejsce –

   Konrad Zieliński

* Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 12 (Zamek Książ) XII miejsce –

   Igor Szymanowski

* Drużynowe Mistrzostw Województwa Pomorskiego Seniorów IV miejsce

* Drużynowe Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Seniorów III szachownica –

    I miejsce Paulina Piepiórka

* Drużynowe Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Seniorów II szachownica –

    II miejsce Paweł Wrzesiński

* IX Międzynarodowy Turniej Szachowy „Perła Bałtyku” (Łazy) Grupa do lat 10 V miejsce –

   Paweł Falc,  X miejsce Mikołaj Pielak

* Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach Szybkich do lat 12 (Olsztyn) XX miejsce –  

    Igor Szymanowski

* Półfinały Mistrzostw Polski Juniorów do lat 9 (Jastrzębia Góra) V miejsce – Paweł Falc

* Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Juniorów w Szachach Błyskawicznych do lat 16    

   (Szemud) I miejsce – Mateusz Szymanowski

* Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Juniorów w Szachach Błyskawicznych do lat 16

   (Szemud) II miejsce – Józef Zienowicz

* Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Juniorów w Szachach Błyskawicznych do lat 12

(Szemud) III miejsce – Igor Szymanowski