Drużynowe Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Seniorów

W niedzielę odbyły się dwie kolejne rundy Drużynowych Mistrzostw Województwa Pomorskiego Seniorów. Organizatorem zjazdu tym razem był klub MTS Kwidzyn. Nowością była transmisja internetowa z jednego meczu. Jest to bardzo ciekawa propozycja dla miłośników gry w szachy z naszego województwa chcących obserwować na żywo poczynania przy szachownicy zawodników z pomorskich klubów.

W pierwszym meczu niespodziewanie pokonaliśmy UKS Zawisza Kolbudy 3:1, natomiast w drugim meczu niespodziewanie przegraliśmy z juniorami Floty Gdynia 3.5:0.5.

Kojarzenia – runda 7

Mecz Nr Pkt. Gospodarz Wynik Gość Pkt. Nr
1 5 [5,0] UKS „Ósemka” II Chojnice 1,0 – 3,0 MTS Kwidzyn [8,5] 3
1 [0,5] Harmata, Marek 0.5 – 0.5 Hiszczynski, Jakub [2,0] 2
3 [2,5] Borchardt, Marcin 0.5 – 0.5 Fukowski, Paweł [1,0] 3
4 [1,5] Turzyńska, Grażyna 0 – 1 Sobczyński, Roman [3,0] 4
5 [0,5] Warsiński, Krzysztof 0 – 1 Tetera, Bogusław [1,0] 6
2 6 [15,0] UKS „Wda” Lipusz 4,0 – 0,0 MCKiE Malbork [5,5] 2
2 [3,0] Aleksandrowicz, Marek 1 – 0 Dackiewicz, Marek [1,0] 1
3 [2,0] Karczyński, Lech 1 – 0 Brzeziński, Stanisław [1,0] 3
4 [5,5] Pelowski, Zdzisław 1 – 0 Wieczorek, Jan [0,5] 4
6 [0,0] Litwiński, Wojciech 1 – 0 Mańkowski, Mariusz [3,0] 5
3 7 [5,0] UKS „Wda” Lipusz II 0,5 – 3,5 Kartuski Klub Szachowy „Ormuzd” [13,5] 1
1 [1,0] Andrzejewski, Konrad 0 – 1 Teclaf, Paweł [4,5] 1
2 [1,0] Trzebiatowski, Jarosław 0 – 1 Kotłowski, Tomasz [4,0] 2
3 [2,0] Góra, Sebastian 0.5 – 0.5 Tarajkiewicz, Krzysztof [2,5] 6
4 [1,0] Kurcaba, Łukasz 0 – 1 Kanarkiewicz, Michał [0,0] 8
4 8 [12,0] UKS Centrum Tczew 2,5 – 1,5 WKS FLOTA Gdynia [15,0] 13
1 [3,5] Krzywkowski, Marcin 1 – 0 Garbowski, Jakub [4,0] 2
2 [2,0] Ziemann, Jaroslaw 0 – 1 Olechnicka, Karolina [4,0] 3
3 [2,5] Dombrowski, Bartosz 1 – 0 Tyński, Beniamin [2,0] 4
4 [4,0] Ziółkowski, Marcin 0.5 – 0.5 Niewiarowski, Mieszko [3,5] 5
5 9 [12,5] UKS Gedanensis Gdańsk 3,0 – 1,0 UKS Zawisza Kolbudy [16,5] 12
2 [1,0] Piepiorka, Paulina 0.5 – 0.5 Zieliński, Wojciech [2,5] 1
3 [3,0] Szymanowski, Igor 1 – 0 Grota, Mateusz [5,5] 3
4 [2,0] Zienowicz, Józef 0.5 – 0.5 Zaleski, Łukasz [6,0] 4
8 [2,5] Poniewierski, Piotr 1 – 0 Richert, Dominik [0,0] 5
6 10 [10,5] UKS SP 11 Skoczek Tczew 2,0 – 2,0 UKS Sztum [8,0] 11
1 [3,5] Ulanowski, Karol 1 – 0 Albin, Grzegorz [2,0] 1
3 [2,0] Wyczling, Bartosz 1 – 0 Paziak, Patryk [3,0] 2
4 [3,0] Lipiak, Mateusz 0 – 1 Wojszkun, Tadeusz [0,5] 4
5 [1,0] Ulanowski, Marek 0 – 1 Przeperski, Witold [2,0] 5
4 [17,0] UKS „Ósemka” Chojnice (0,0)

 

Kojarzenia – runda 8


Mecz Nr Pkt. Gospodarz Wynik Gość Pkt. Nr
1 12 [17,5] UKS Zawisza Kolbudy 3,5 – 0,5 UKS SP 11 Skoczek Tczew [12,5] 10
1 [3,0] Zieliński, Wojciech 1 – 0 Ulanowski, Karol [4,5] 1
3 [5,5] Grota, Mateusz 0.5 – 0.5 Wyczling, Bartosz [3,0] 3
4 [6,5] Zaleski, Łukasz 1 – 0 Lipiak, Mateusz [3,0] 4
5 [0,0] Richert, Dominik 1 – 0 Ulanowski, Marek [1,0] 5
2 13 [16,5] WKS FLOTA Gdynia 3,5 – 0,5 UKS Gedanensis Gdańsk [15,5] 9
2 [4,0] Garbowski, Jakub 1 – 0 Piepiorka, Paulina [1,5] 2
3 [5,0] Olechnicka, Karolina 1 – 0 Szymanowski, Igor [4,0] 3
4 [2,0] Tyński, Beniamin 1 – 0 Zienowicz, Józef [2,5] 4
5 [4,0] Niewiarowski, Mieszko 0.5 – 0.5 Poniewierski, Piotr [3,5] 8
3 1 [17,0] Kartuski Klub Szachowy „Ormuzd” 2,0 – 2,0 UKS Centrum Tczew [14,5] 8
1 [5,5] Teclaf, Paweł 0 – 1 Krzywkowski, Marcin [4,5] 1
2 [5,0] Kotłowski, Tomasz 1 – 0 Ziemann, Jaroslaw [2,0] 2
6 [3,0] Tarajkiewicz, Krzysztof 0 – 1 Dombrowski, Bartosz [3,5] 3
8 [1,0] Kanarkiewicz, Michał 1 – 0 Ziółkowski, Marcin [4,5] 4
4 2 [5,5] MCKiE Malbork 1,0 – 3,0 UKS „Wda” Lipusz II [5,5] 7
1 [1,0] Dackiewicz, Marek 0 – 1 Andrzejewski, Konrad [1,0] 1
3 [1,0] Brzeziński, Stanisław 0 – 1 Trzebiatowski, Jarosław [1,0] 2
4 [0,5] Wieczorek, Jan 1 – 0 Góra, Sebastian [2,5] 3
5 [3,0] Mańkowski, Mariusz 0 – 1 Kurcaba, Łukasz [1,0] 4
5 3 [11,5] MTS Kwidzyn 2,5 – 1,5 UKS „Wda” Lipusz [19,0] 6
2 [2,5] Hiszczynski, Jakub 0.5 – 0.5 Aleksandrowicz, Marek [4,0] 2
3 [1,5] Fukowski, Paweł 0.5 – 0.5 Karczyński, Lech [3,0] 3
4 [4,0] Sobczyński, Roman 1 – 0 Pelowski, Zdzisław [6,5] 4
6 [2,0] Tetera, Bogusław 0.5 – 0.5 Litwiński, Wojciech [1,0] 6
6 4 [17,0] UKS „Ósemka” Chojnice 4,0 – 0,0 UKS „Ósemka” II Chojnice [6,0] 5
1 [4,5] Myzyk, Jan 1 – 0 Megger, Dawid [0,0] 2
2 [3,5] Studzinski, Tadeusz 1 – 0 Borchardt, Marcin [3,0] 3
3 [4,0] Paluszkiewicz, Paweł 1 – 0 Turzyńska, Grażyna [1,5] 4
4 [5,0] Czapiewski, Waldemar 1 – 0 Warsiński, Krzysztof [0,5] 5
11 [10,0] UKS Sztum (0,0)

Wyniki – runda 8


M-ce Nr Nazwa drużyny Ranking Duże punkty Pkt. Sz.1 Sz.2
1 6 UKS „Wda” Lipusz 2050 12,0 20,5 5,0 4,5
2 1 Kartuski Klub Szachowy „Ormuzd” 1675 12,0 19,0 5,5 6,0
3 12 UKS Zawisza Kolbudy 2075 11,0 21,0 5,5 6,5
4 4 UKS „Ósemka” Chojnice 2075 11,0 21,0 5,5 4,5
5 13 WKS FLOTA Gdynia 1875 10,0 20,0 4,5 5,5
6 8 UKS Centrum Tczew 1950 10,0 16,5 5,5 2,0
7 9 UKS Gedanensis Gdańsk 1875 8,0 16,0 2,5 5,0
8 3 MTS Kwidzyn 2050 6,0 14,0 3,0 3,5
9 10 UKS SP 11 Skoczek Tczew 1975 6,0 13,0 4,5 4,5
10 11 UKS Sztum 1800 5,0 10,0 2,0 3,0
11 7 UKS „Wda” Lipusz II 1800 3,0 8,5 2,5 1,5
12 2 MCKiE Malbork 1800 2,0 6,5 1,0 1,0
13 5 UKS „Ósemka” II Chojnice 1800 0,0 6,0 1,0 0,5

Karta startowa drużyny


L.p. 9 Ranking 1875
Nazwa drużyny UKS Gedanensis Gdańsk Klub UKS Gedanensis Gdańsk
Fed. POL
Runda Kolor Pkt. Duże punkty Nr Przeciwnik Ranking
1 (C) 2,0 1,0 6 UKS „Wda” Lipusz 2050
2 (B) 4,0 3,0 7 UKS „Wda” Lipusz II 1800
3 (C) 2,0 4,0 8 UKS Centrum Tczew 1950
4 +0 4,0
5 (B) 1,5 4,0 10 UKS SP 11 Skoczek Tczew 1975
6 (C) 3,0 6,0 11 UKS Sztum 1800
7 (B) 3,0 8,0 12 UKS Zawisza Kolbudy 2075
8 (C) 0,5 8,0 13 WKS FLOTA Gdynia 1875
9 (B) 8,0 1 Kartuski Klub Szachowy „Ormuzd” 1675
10 (C) 8,0 2 MCKiE Malbork 1800
11 (B) 8,0 3 MTS Kwidzyn 2050
12 (C) 8,0 4 UKS „Ósemka” Chojnice 2075
13 (B) 8,0 5 UKS „Ósemka” II Chojnice 1800

Wykaz zawodników drużyny

Nr Code Tytuł Nazwisko Imię Fed. R. FIDE Ranking Data ur. R 1 R 2 R 3 R 4 R 5 R 6 R 7 R 8 R 9 R 10 R 11 R 12 R 13
1 1127578 I Wrzesinski, Pawel 1974 2000 1990-01-20
2 1139576 I+ Piepiorka, Paulina 1814 1900 1991-12-31 0 1 ½ 0
3 1155695 II Szymanowski, Igor 1662 1800 2001-02-27 1 1 0 1 1 0
4 1157051 II Zienowicz, Józef 1539 1800 1997-06-25 0 1 ½ ½ ½ 0
5 1164945 II Zieliński, Konrad 1439 1800 1998-05-09 1 1 0 0 ½
6 1146963 II Łukaszuk, Aron 1777 1800 1992-08-12 1
7 1154648 II Rycyk, Radosław 1707 1800 1992-09-19 ½
8 1141406 I Poniewierski, Piotr 2010 2000 1962-07-04 ½ 1 1 1 ½

Następne dwie rundy odbędą się 13 kwietnia w Lipuszu.