Otwarte Mistrzostwa Przedszkola Świętego Franciszka

Mapa niedostępna

Data/Czas
Date(s) - 08/06/2019
10:00

Miejsce
Przedszkole Świętego Franciszka


Regulamin Otwartych Mistrzostw Przedszkola Świętego Franciszka

1. Cel imprezy
– popularyzacja gry w szachy wśród dzieci z rocznika 2012 i młodszych,
– stworzenie możliwości do sportowej rywalizacji,
– edukacja sportowa, zmierzająca do znalezienia młodych talentów szachowych,
– wyłonienie mistrza katolickiego Przedszkola Świętego Franciszka.

2. Organizatorzy
– Przedszkole Świętego Franciszka w Gdańsku,
– Klub UKS Gedanensis.

3. Termin i miejsce
Turniej zostanie rozegrany w dniu 08.06.2019r. (sobota) o godz. 10.00 w Przedszkolu Świętego Franciszka w Gdańsku Brzeźnie, przy ulicy Kazimierza Puławskiego 2.

4. Uczestnictwo
W turnieju mogą brać udział dzieci urodzone w 2012 roku i młodsze uczęszczające do przedszkoli. Liczba miejsc w turnieju jest ograniczona do 20 osób. O udziale decydować będzie kolejność zgłoszeń.

5. Zgłoszenie zawodników
Zawodników można zgłaszać pocztą elektroniczną na adres: rodex@poczta.onet.pl do dnia 06.06.2019r., lub przez stronę chessarbiter. W zgłoszeniu należy podać: imię, nazwisko, datę urodzenia, nazwę przedszkola ewentualnie kategorię szachową. Wpisowe do turnieju wynosi 20 złotych, płatne w dniu zawodów w godz. 9.30-9.50. Kojarzenie I rundy nastąpi o 9.55. W związku z tym jest prośba organizatorów o przyjście na miejsce zawodów do godziny 9.45.

6. System rozgrywek
Turniej zostanie rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, tempem 15 minut na zawodnika. O kolejności miejsc decydować będzie suma zdobytych punktów, a w przypadku jej równości: wartościowanie Buchholza z odrzuceniem skrajnych wyników, pełne wartościowanie Buchholza, wynik bezpośredniego spotkania, liczba zwycięstw.

7. Nagrody
Za zajęcie miejsc I-III przyznane zostaną medale i nagrody rzeczowe, a dla zwycięzcy puchar. Ponadto wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy i upominki.

8. Sprawy sędziowskie i organizacyjne
W turnieju obowiązywać będą przepisy zawarte w Kodeksie Szachowym PZSzach. Interpretacja powyższego regulaminu należeć będzie do organizatorów oraz sędziego turnieju. Przybycie do stolika z opóźnieniem większym niż 10 min. Spowoduje przegraną. Zawodnicy ubezpieczają się we własnym zakresie. Opiekę nad uczestnikami sprawują pełnoletni opiekunowie. Udział w zawodach wiąże się z akceptacją regulaminu i wyrażeniem zgody na wykorzystywanie zdjęć i nagrań z udziałem ich uczestników do celów informacyjnych oraz promocji i reklamy działań Organizatorów. Organizator zastrzega sobie prawo do ewentualnych zmian w regulaminie.