Mistrzostwa Polski Kobiet

W Ostrowie Wielkopolskim odbywają się Indywidualne Mistrzostwa Polski Kobiet w Szachach.   Po raz kolejny Partnerem Tytularnym Mistrzostw jest marka MOKATE, dzięki której zawodniczki mogą zagrać o atrakcyjne nagrody, których fundusz wynosi 42 tysiące złotych. Faworytką tradycyjnie jest GM Monika Soćko, ale w sporcie faworyci nie zawsze wygrywają.

Czytaj więcej

Mistrzostwa Polski Seniorów

W Warszawie odbywają się Mistrzostwa Polski Seniorów w Szachach. Na starcie stanęło 16 zawodników, którzy po raz pierwszy walczą o tytuł systemem pucharowym. Do półfinału awans wywalczyli: GM Grzegorz Gajewski 2618 Hetman Katowice, GM Kacper Piorun 2601 Stilon Gorzów Wielkopolski, GM Bartłomiej Heberla 2572 Baszta Żnin i Daniel Sadzikowski 2507 UKS Chrzanów. Mistrzostwa można śledzić na stronie: http://mp2020.pzszach.pl/.

XVI Międzynarodowy Festiwal Szachowy PERŁA BAŁTYKU

W Łazach, urokliwej nadmorskiej miejscowości koło Koszalina, odbył się po raz XVI Międzynarodowy Festiwal Szachowy „Perła Bałtyku”. W pięciu grupach w sumie wystartowało 334 zawodników. W najliczniejszej grupie B (FIDE do 1600) zagrał nasz najlepszy junior Jakub Liśkiewicz. Kuba miał wysoki 11 numer startowy i starał się wygrać turniej. Po VII rundzie zajmował II miejsce. Niestety porażki w dwóch ostatnich partiach zepchnęły go na 14 miejsce. Na pocieszenie pozostaje zajęcie II miejsca wśród juniorów do lat 12.

Czytaj więcej