No i stało się…

Festiwal Szachowy o Puchar Wójta Gminy Kolbudy za nami. Szybko przeleciało. Ale wszystko, co dobre… wiadomo. Zaczęło się w pierwszy dzień wakacji. Ruszył turniej główny – Open A, w którym na dystansie 9 rund rozgrywanych systemem szwajcarskim grali doświadczeni zawodnicy. Ale tego dnia odbył się także Turniej D, dla tych, co jeszcze nigdy w życiu nie zagrali w żadnym turnieju, albo nawet jeżeli zagrali, nie zdobyli kategorii szachowej – turniej dla zawodników bez kategorii. Na starcie stanęła prawie setka zawodników, od bardzo młodych, ledwo sięgających bierek przeciwnika, po seniorów. Zwyciężył bezapelacyjnie Rafał Ilnicki, wygrywając wszystkie siedem partii, przed Jakubem Peruckim i Sławomirem Kościńskim. Puchary dla trójki najlepszych wręczył sam Wójt – Andrzej Chruścicki, który pomimo swoich licznych obowiązków, był częstym gościem Festiwalu, kibicując zawodnikom, nie tylko z naszej Gminy.

Czytaj więcej

Festiwal Szachowy o Puchar Wójta Gminy Kolbudy

W dniach od 27 czerwca do 4 lipca na Kowalach będzie się odbywał Festiwal Szachowy o Puchar Wójta Gminy Kolbudy. Zawodnicy będą rywalizowali w czterech grupach rankingowych o  podniesienie rankingu FIDE i kategorii szachowej. Dla najlepszych Organizatorzy przygotowali atrakcyjne nagrody finansowe, karty podarunkowe EMPiK i puchary. Harmonogram Festiwalu został tak ułożony, aby zawodnicy, którzy zdobędą kategorię szachową, mogli zagrać kolejnego dnia w grupie silniejszej (dotyczy to grup B, C i D). Na dziś bardzo ciekawie zapowiada się rywalizacja w Grupie D, w której zgłoszonych jest ponad 70 uczestników w różnym wieku. Mam nadzieję, że turniej szachowy na Kowalach wpisze się na stałe do kalendarza imprez szachowych naszego kraju. Przypominam, że zgłoszenia wraz z wpłatą wpisowego na konto przyjmowane są do 20 czerwca. Do zobaczenia na turnieju!

Czytaj więcej

Prezesem Klubu został Grzegorz Rodzik

W czwartek 25 marca w Szkole Gedanensis odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo – Wyborcze Klubu UKS Gedanensis Gdańsk. Po czterech latach wytężonej pracy do dymisji podali się Ewa Wojciechowska oraz Aron Łukaszuk, natomiast do nowego składu Zarządu weszła Aleksandra Ściepuro. Bardzo dziękujemy za pomoc w prowadzeniu Klubu Ewie i Aronowi, a nowemu Zarządowi życzymy samych sukcesów!