Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Juniorów

W dniu dzisiejszym, tj. 16.06.2019r., w Amberexpo w Gdańsku odbyły się Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Juniorek i Juniorów do lat 9, 11, 13, 15 i 18, w szachach szybkich. Klub UKS Gedanensis reprezentowała silna grupa, co widać po wynikach końcowych. Nasi juniorzy wygrali dwie grupy i w dwóch grupach zajęli trzecie miejsca.
W grupie chłopców do lat 9 po zaciętej walce zwyciężył Jakub Zieliński (8/9), trzecie miejsce zajął Jaromir Jagodziński (7/9). W grupie chłopców do lat 11 z kompletem punktów zwyciężył Jakub Liśkiewicz (9/9!). Wśród dziewcząt do lat 9 trzecie miejsce zajęła Alicja Żurek-Urbańska (7/9), która minimalnie, wartościowaniem, przegrała walkę o srebrny medal. Wśród dziewcząt do lat 15 bezkonkurencyjnie wygrała Małgorzata Rodzik. Wszystkim naszym zawodnikom serdecznie gratulujemy!!!

Czytaj więcej

Otwarty turniej Przedszkola Świętego Franciszka w szachach

W dniu 08.06.2019 roku w przedszkolu im. Świętego Franciszka odbył się turniej szachowy dla przedszkolaków, rocznik 2012 i młodszych, organizowany przez Klub UKS Gedanensis i Zgromadzenie Sióstr Matki Dobrego Pasterza. Był to kameralny turniej, który zgromadził na starcie 10 uczestników. Inicjatywa tym cenniejsza, iż zawodów szachowych organizowanych tylko dla przedszkolaków w naszym województwie odbywa się bardzo mało. Siostry, znane nie tylko z zamiłowania do szachów, ale także z gościnności przygotowały dla młodych adeptów szachowych i ich rodziców smaczny poczęstunek.

Czytaj więcej